3.10.2019 / 19:00

„TAM, KDE KONČÍ SLOVA…ZAČÍNÁ HUDBA.“

Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice & sbory – VUS Pardubice a Salvátor Chrudim. Vokální sólisté. Lesní roh sólo – Marie Mechová.

Orchestr Konzervatoř Pardubice vznikl po několika letech existence školy. Během několika let se vypracoval na vysokou interpretační úroveň. Z počátku to byly spíše školní koncerty, ale postupně se začal zapojovat do hudebního života města Pardubic i celého regionu.

Prvním dirigentem byl prof. Luděk Lukeš, který vtiskl orchestru tvář a jeho následovníci pak nastoupený trend rozvíjeli. Byli to prof. Vojtěch Javora a dále prof. Otakar Tvrdý a PhDr. Vladimír Kulík. V této době již Orchestr posluchačů Konzervatoře Pardubice začíná slavit první větší úspěchy. Vedle svých koncertů se podílí na absolventských koncertech studentů školy jako doprovázející orchestr.

Účastní se několika soutěží v rámci ČR, zahraničních turné (Holandsko), vydává  první CD.

Od roku 2010 je dirigentem orchestru MgA. Tomáš Židek, absolvent školy a Pražské HAMU.

V programu A. Hnilička, W. A. Mozart a F. Mendelssohn – Bartholdy

Čtvrtek 3. října 2019 v 19 hodin • Muzeum barokních soch

CHRUDIMSKÉ HUDEBNÍ PÁTKY – PODZIM 2019

Předprodej vstupenek

• v pokladně Divadla Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h,
  • v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO–PÁ 8–12 a 12.30–16 h, SO 8–12
  • a online.
  • změna programu | termínu vyhrazena.