11.10.2018 / 19:00

KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE

833. chrudimský hudební večer

Dirigent: Marko Ivanović. Sólistka: Kristina Fialová – viola.

V programu: Bedřich Smetana: Scherzo z Triumfální symfonie E dur op. 6, Bohuslav Martinů: Rapsódie-koncert (Rhapsody-Concerto) pro violu a orchestr H 337 (1952), Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 3 Es dur op. 55 Eroica.

Komorní filharmonie Pardubice patří již od svého založení v roce 1969 mezi špičkové české orchestry. Její pestrý repertoár sahá od barokních skladeb přes hudbu období klasicismu a romantismu až po soudobé kompozice a různé multižánrové projekty. V Pardubicích pořádá tradiční abonentní cykly a další mimořádné koncerty, stále více se také zaměřuje na mladou i nejmladší generaci po­sluchačů.

Koncertuje v dalších městech kraje i celé re­publiky. Pravidelně se účastní nejvýznamnějších festivalů v České republice, ja­kými jsou Mezinárodní hudební festi­val Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův máj Ost­rava, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a další.

Prvním šéfdiri­gentem orchestru byl Libor Pešek, v čele orchestru se dále vystřídali Libor Hlaváček, Petr Altrichter, Bohumil Kulínský, Petr Škvor, Róbert Stankovský, Leoš Svárov­ský, Marko Iva­nović a Peter Feranec. Od srpna 2018 je šéfdirigentem orchestru Stanislav Vavřínek.

Komorní filharmonie vystupovala na prestižních evropských pódiích (Concertgebouw v Amsterodamu, Festspielhaus v Salcburku, Musikverein ve Vídni, Tonhalle v Curychu ad.), koncertovala také v USA, v Japonsku a Číně. Orchestr je příleži­tostně zván i k operním a divadelním projektům, na svém kontě má desítky úspěšných nahrá­vek pro domácí i zahraniční hudební vydavatelství (Supraphon, ArcoDiva a Naxos).

Chrudimské hudební pátky – podzim 2018

Čtvrtek 11. října v 19 hodin • Velký sál Muzea

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Fotogalerie akce