19.9.2019 / 19:00

ZAHAJOVACÍ KOMORNÍ KONCERT • 843. chrudimský hudební večer

Ondřej Sejkora – kontrabas, Jana Turková – klavír.

Ondřej Sejkora, chrudimský rodák a potomek houslařského rodu Prokopů, se hře na kontrabas se věnuje od 12 let. V letošním roce absolvoval Konzervatoř Pardubice u Mgr. Art Františka Machače a Radka Pokorného. Vyhrál několik mezinárodních kontrabasových soutěží, mj. i v Severním Texasu v USA, kam byl vybrán mezi 17 nejlepších kontrabasistů světa. Jako sólista vystupoval např. s Filharmonií Hradec Králové, Barocco sempre giovane nebo Janáčkovou filharmonií Ostrava. Nyní je posluchačem JAMU Brno.

Klavíristka Mgr. Jana Turková pochází z Chrudimi, kde navštěvovala ZUŠ pod vedením Věry Paletové. Od roku 1982 studovala na Konzervatoři Pardubice u Jarmily Lazovanové.  Ve studiích pokračovala na pražské AMU u doc. Miroslava Langera. Je laureátkou řady interpretačních soutěží. V současnosti je vedoucí klávesového oddělení na Konzervatoři Pardubice, vystupuje sólově a jako komorní či orchestrální hráč s různými orchestry.

Čtvrtek 19. září 2019 v 19 hodin • Velký sál Muzea

CHRUDIMSKÉ HUDEBNÍ PÁTKY – PODZIM 2019

• rezervace a prodej „předplatného“ v pokladně Divadla Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h, predprodej@chbeseda.cz,
  • předplatné 1.460 Kč.